Eipl Jánosné üzente 14 éve
Nem kell gúnyolódni...mindenkinek megvan a véleménye, ilyen vagy olyan.te realista vagy, én pedig maradok az én elképzelésemnél.Tudod, vannak dolgok....
Csicsó Anikó üzente 14 éve
Eipl Jánosné üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Akkor a levegőben szálló por, vagy egyéb apró muslicaszerűségek is okozhatják.
Láttam egy felvételt amin szellemvadászok egy olyan romos, kísértet lakta házban filmeztek ahol ilyen gömbök százasával forogtak a levegőben.
Van aki tíz körömmel ragaszkodik a magyarázathoz, hogy ezek energia gömbök, vagy szellemek, de igen komoly irodalma van a fotográfiában az ilyesminek, hiszen néhány optikai jelenség nagyon könnyen félre magyarázható, és ki szeretné, ha a hitét lerombolná egy egyszerű optikai csalódásról szóló magyarázat.
Csicsó Anikó üzente 14 éve
Ezt az írást éppen tegnap kaptam egy hírlevélben:
A bokeh jelenség
Életem értelme a születésnapomat összevonta a Valentin nappal és meglepett egy fényképezőgéppel. Stílusosan pirossal. Úgy sejtem, hogy a kamerát vagy a télapó vagy a jézuska (mindenki válasszon belátása szerint) felejtette otthon karácsonykor. A lényeg, hogy végre megkaptam. Rögtön neki is láttam mindent lefényképezni amit csak találtam. A bögre kávétól kezdve az elrohadt fűszálig tényleg mindent.
Persze túl sok kép nem sikerült tökéletesen, mert nem vagyok nagy fotós, csak kezdő műkedvelő. Ennek meg is lett az eredménye. Jópár olyan képeket csináltam amin sok elmosódott kör volt ott, ahol nem kellett volna. Több oldalnyi online fotós topik elolvasása után kiderült, hogy tulajdonképpen még neve is van a jelenségnek. Elmagyarázni nem tudom, de idemásolom, hogy a Wikipédia mit ír róla.
A fotográfiában használt bokeh kifejezés az a jelenség, amely során, a mélységélességen kívüli fénypontok, homályos, elmosott peremű körök formájában jelentkeznek. Fotósok körében kevésbé használatos, azonban annál gyakrabban előforduló jelenség, amivel nap mint nap szembesülünk.
Ez így tudom eléggé semmitmondó, ezért inkább mindenki nézze meg a galériát, érdemes. Én mindenesetre most már direkt csinálok ilyen képeket annyira tetszenek.
http://www.instantshift.com/2010/05/10/88-brilliant-examples-of-bokeh-photography/
Eipl Jánosné üzente 14 éve
Nézd meg jól Csaba!A nyírfán lombok vannak, az előtérben nyílik a muskátli. Koraesti nyári kép.
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Ez sem gúnyolódás, de ezt a képet télen készítetted amikor apró szemű hó szállingózott a levegőben és annak a felületén csillog a vakud, vagy a távoli lámpák fénye, amire nincs a blende rendesen ráfókuszálva és ezére elmosódott gömböknek látszanak a hópelyhek.
Eipl Jánosné üzente 14 éve
Horváth László üzente 14 éve
ezeket tudományosan Tesla gömböknek hívják, Ellen Crystal ufo- kutató, ,Silent Invasion c. könyvében lehet róla olvasni. én is lefotóztam néhányat de előbb arról írok, hogy ezek mik.
Nem a gépében van a hiba.erről Ellen Crystall oldalakat ír,de megpróbálom elmagyarázni .az első Tesla mezőket 1984 ben fotózták le, mérete a teniszlabdától a ház nagyságig. különböző sűrűségük van. a jelenség elektrosztatikus természetű."a sűrű tesla mező valószínűleg olyan erőket fejleszt,ami lehetővé teszi bizonyos munkák elvégzését, a függőleges láthatatlan alagút,amin a tesla gömb nyugszik,szintén olyan környezetet hoz létre, amiben az idegenek dolgozhatnak,hiszen egyébként,csupán rövid ideig képesek belélegezni a mi levegőnket" ezt Ellen Crystall-tól idéztem,a másik funkciója : számunkra láthatatlan- az űrhajóik számára jelzőfények, illetve személyek megfigyelése. Léteznek fényrudak is amik a földtől indulnak ki, ezek is jelző fények.
Eipl Jánosné üzente 14 éve
Eipl Jánosné üzente 14 éve
Böröcz József üzente 14 éve